Hírek nyitott szemmel, nyitott lélekkel

Helyreállító orvoslással a meddőség gyógyításáért?

Forrás: SZEMlélek értékmagazin | Szemlézés időpontja: 2020. október 30. 17:38

Ez egy szemlézett tartalom - nem mi írtuk. A cím alatt látható, hol jelent meg a teljes írás. Nem azért tesszük közzé, mert egyetértünk vele, hanem mert a témát alkalmasnak tartjuk a párbeszédre, akár az ellenvélemények kifejtésére.

A számok azt mutatják, hogy a módszer hatékony.

Több ismerős és baráti pár testi-lelki küzdelmét kísértem végig az elmúlt években, miután kiderült: egyikük vagy akár mindkettejük részéről olyan egészségügyi probléma áll fenn, ami miatt a közös gyermek egyelőre csak álom marad. Vagy éppen a vizsgálatok azt mutatták, nincsen semmi baj, a baba mégsem fogant meg.

Úgy láttam, ilyenkor mindenféle gondolat és érzelem átfut az emberen: a megdöbbenéstől az önhibáztatáson át egészen addig, hogy „talán ez az Isten akarata”. Akár hívő az ember, akár nem, a meddőség elleni harc óriási lelki küzdelem a test feletti uralom visszaszerzéséért.

Mivel korunk a technika és a tudomány fejlődéséről szól, ennek logikus következményeként már évtizedekkel ezelőtt figyelmünk és bizalmunk is inkább a mesterséges megtermékenyítés felé fordult. A 70-es évek végén felfedezett „lombik” kutatása ma is szárnyal, hozzáférhetősége is folyamatosan nő.

Sok esetben azonban eredménytelennek bizonyul, illetve nem mindenki akarja magát kitenni egy több éven át tartó hormonkezelésnek, annak minden lelki és párkapcsolati megterhelésével együtt. Keresztény hívő párok esetében pedig lelkiismereti kérdéseket is felvet a lombik-programban való részvétel.

A lombikról sokat hallunk. A helyreállító orvoslás viszont – miután utánajártam, ki merem jelenteni, hogy - a szülészet-nőgyógyászat egy indokolatlanul elhanyagolt területe, mely egyelőre az állami támogatásokból is aránytalanul kis mértékben részesül.

A helyreállító orvoslás módszerének lényege, hogy alapvetően nem a meddőséggel, hanem a meddőséget kiváltó okokkal foglalkozik, azok gyógyítását célozza.

Az eljárás jobb megértéséhez segítségül hívtam Schaffler Orsolya Creighton-oktatót, a Gyermekáldás természetesen című könyv szerzőjét.

Mi a szemle?
Változatos médiatartalmak rendszeresen frissülő, mértéktartó válogatása.

Kiknek szól?
Akik kiegyensúlyozott támpontot keresnek a médiazajban, mert elegük van a szekértábor-logikából.

Kik vagyunk?
Elkötelezett sajtómunkások, akik hisznek a tájékozottság értékében.

Ha szeretnéd, hogy a saját honlapodon is megjelenjenek a legfrissebb szemlék, vagy üzenni szeretnél a szerkesztőknek, ide írhatsz nekünk levelet:

a Szemle.hu csapata